Petek, 12. marca 2023, je na šolah širom Slovenije posvečen dnevu kulture nenasilja in strpnosti.

Ta posebni dan pa mora biti zgolj simbolična potrditev našega prizadevanja za varno in spodbudno učno okolje, truda, ki mora biti vtkan v vsako poro življenja na šoli in doma. Vsi želimo živeti v svetu, ki je prijazen do nas, ki nas sprejema in v katerem se počutimo varni.

To je cilj, za katerega si moramo doma in v šoli prizadevati vsak dan posebej. Mladi se namreč učijo sočutja do samih sebe predvsem ob empatičnem, sočutnem odzivu njihovih pomembnih odraslih.

Poskrbimo, da bomo s sodelovanjem in odprtimi pogovri zagotovili okolje, v katerem se bodo naši otroci počutili sprejete, okolje, ki bo dovolj varno, da si bodo upali spregovoriti tudi o morebitnih duševnih stiskah in težavah.

Foto: wallpapersafari.com

Nekaj koristnih povezav:

(Visited 97 times, 1 visits today)