V soboto smo se člani planinskega krožka naše šole skupaj s planinci ostalih šol v občini povzpeli na Slivnico. 

Slivnica se nahaja na vzhodni strani Cerkniškega jezera nad naseljem Cerknica.  Oblo sleme se dviga od Gradišča (858 m) do najvišjega vrha Velike Slivnice (1114 m).

Južna in jugozahodna pobočja so nerazčlenjena in delno porasla z listnatim in iglastim gozdom. Severna pobočja se strmo spuščajo proti dolini Cerkniščice. Travniki in pašniki se zaradi postopnega pogozdovanja in zaraščanja hitro krčijo. Z vrha hriba, ki ga sestavljata jurski dolomit in deloma zakraseli apnenec, je lep razgled na Cerkniško jezeroNotranjsko podolje in okoliške planote. Ob vznožju Slivnice je več kraških izvirov.

Pred pohodom so nam voditelji povedali nekaj o Slivnici. Hodili smo 1 uro in 30 minut. Pri koči smo imeli malico. Če smo želeli, smo šli do vrha, kjer smo dobili žig. Tam smo se tudi fotografirali. Kmalu smo šli nazaj. Na poti smo videli konje. Nazaj smo hodili približno 1 uro, nato smo se spet odpeljali v Ilirsko Bistrico.

Na izletu smo se zabavali.

Valerija

(Visited 88 times, 1 visits today)