V soboto, 22. aprila 2023, smo se podali na aprilski planinski izlet v sklopu akcija Mlad bistrški planinc. Tokrat je bil naš cilj 898 metrov visoka Polhograjska grmada. Na tem izletu smo se naučili, da lahko višinski metri povedo bolj malo o strminah pod njimi. Krenili smo iz Polhovega Gradca in morali kmalu kar pošteno zagristi v brežino.

Planine imamo radi, ker je naš trud prej ali slej poplačan s čudovitimi razgledi. Utrujene noge so se tako znašle na slikovitem grebenu, po katerem smo najprej dosegli Malo Grmado, od koder je le še streljaj do končnega cilja. Glavna nagrada je bila panorama, ki se je vlekla od vrha Triglava, prek Kamniško-Savinjskih Alp, Ljubljanske kotline s Krimom pa vse do našega Snežnika. Sestopili smo po položnejši poti.

Kot radi rečejo planinci, pravi raj za telo in duha. Pridite še vi! Naslednji izlet je na sporedu že maja.

(Visited 99 times, 1 visits today)