Pred začetkom jesenskih počitnic smo obeležili prihajajoči dan spomina na mrtve. Okrog poldneva smo se učenci in učitelji odpravili do spomenika na travniku v središču vasi. Tam smo se spomnili vseh naših prednikov, tudi partizanov. Eden izmed borcev je bil Rudi Mahnič – Brkinc, po katerem je poimenovana naša šola. Ko smo prišli do spomenika, so naši najmlajši pod vodstvom učiteljice Danice zapeli pesem, nato pa smo sedmošolci in osmošolka recitirali še nekaj verzov. Tudi ravnateljica je povedala nekaj besed in izkazala spoštovanje do preminulih. Sledila je minuta molka in odšli smo nazaj v šolo.

Učenci 7., 8. in 9. razreda smo se želeli posebej pokloniti vsem otrokom, ki so bili med drugo svetovno vojno žrtve holokavsta, zato smo pred šolo na gredico postavili iz orehovih lupinic oblikovano šesterokrako zvezdo kot simbol judovstva.

                                                        Taja in Ajda, šolski novinarki

(Visited 127 times, 1 visits today)